Барселона победи Осасуна с 1-0 в първия мач, откакто треньорът Шави обяви решението си да напусне
AP News | 2024-01-31 | 23:09:19

МАДРИД (АП) — С треньора Шави Ернандес, който все още е начело, Барселона се върна на правия път с победа с 1-0 над Осасуна през испанското първенство в сряда.

Младият бразилски нападател Витор Роке вкара първия си гол, откакто се присъедини към клуба, в първия мач на Барселона, след като Шави обяви, че ще напусне в края на сезона.

Шави направи изявлението след домакинската загуба с 5-3 от Виляреал у дома в събота, три дни след като Барселона беше елиминирана с 4-2 от Атлетик Билбао в четвъртфиналите на Купата на Краля. Той се надяваше, че съобщението му ще намали стреса и напрежението около отбора и самия него.

Но Барселона все още се бореше у дома срещу съперник, който игра с 10 души от 67-ата минута, след като защитникът Унай Гарсия беше изгонен с втори жълт картон за нарушение срещу Витор Роке, който отбеляза в 63-ата. 18-годишният нападател, който пристигна от бразилския Атлетико Паранаензе този сезон, засече с глава центриране от Жоао Кансело около минута след влизане от пейката.

Мачът беше отложен от по-рано този месец заради участието на отборите в Суперкупата на Испания в Саудитска Арабия, където Реал Мадрид победи Барселона с 4-1 на финала.

Победата върна Барселона на осем точки от лидера в испанското първенство Жирона. Барселона изостава на седем точки от Мадрид, който може да си върне лидерството, ако спечели Хетафе в четвъртък в отложения си мач заради Суперкупата.

Атлетико Мадрид е домакин на Райо Валекано по-късно в сряда.

Осасуна, който се класира за Суперкупата като финалист на второ място в Купата на Краля миналия сезон, спечели два от последните си три мача в лигата. Той остана 12-ти в класирането.